Mikołajki


Zapraszam do miejsca z historią (pierwsza wzmianka z 1444roku), w którym pierwotnie znajdowała sie staropruska osada – dzisiaj magiczne, aktywne, cudowne. Którego nazwa pochodzi od patrona kościoła świętego Mikołaja. W Mikołajkach w połowie XV w. przy moście znajdowały się dwie karczmy. Karczmarze zobowiązani byli do transportu krzyżackich szat i żywności do Zamku w Rynie.

Leżące w sercu Wielkich Jezior Mazurskich Mikołajki są położone rzut kamieniem od najcudowniejszych zakątków Polski – mówię tutaj oczywiście o puszczach Pojezierza Mazurskiego – w których wytrawny poszukiwacz odnajdzie jelenia, sarnę, dzika i zająca. Dodam także że w rezerwatach czynione są próby ratowania żubra, łosia i bobra.

W okolicznych jeziorach żyją gatunki takie jak: sielawa, sieja, stynka, sum, szczupak, płoć, leszcz, okoń, krąp, węgorz, amur biały.

Ogólna liczba drzew zaliczanych do pomników przyrody w tym regionie wynosi 1060. Są to m.in. Dąb Królewski w Rucianem i Dąb nad Mukrem na brzegu jeziora Mokre. Znajduje się tu też 139 głazów narzutowych, których obwody dochodzą do 19 metrów.


Zdrowy sen

Posted by on maj 6, 2015 in slider | 0 comments

Zdrowy sen

Nasze pokoje oferują idealne warunki do odpoczynku po całodziennym zwiedzaniu naszych pięknych Mazurskich atrakcji.

Nowe wygodne materace oraz czysta wysokiej jakości pościel spełnią wymagania najbardziej wymagających.